جزئیات اولین اسناد رویارویی خلبان های آمریکایی با بشقاب پرنده ها ، روایت لحظه های برخورد

به گزارش وبلاگ درخشان 92، 8 رویارویی خلبانان جنگنده های نیروی دریایی آمریکا با اشیای پرنده ناشناس یا بشقاب پرنده ها در اسنادی که اولین بار است منتشر شده، توصیف شده است.

جزئیات اولین اسناد رویارویی خلبان های آمریکایی با بشقاب پرنده ها ، روایت لحظه های برخورد

به گزارش وبلاگ درخشان 92 به نقل از فارس، اسنادی که به تازگی منتشر شده برخورد خلبانان جنگنده های نیروی دریایی آمریکا و اشیای ناشناس پرنده (بشقاب پرنده ها) را نشان می دهد.

این اسناد که پیش از این منتشر نشده بود، بر اساس اطلاعات جمع آوری شده توسط پایگاه اینترنتی درایو، 8 برخورد در امتداد ساحل شرقی بین ویرجینیا و کارولینای شمالی را توصیف می نمایند.

به گزارش روزنامه انگلیسی ایندیپندنت، هفت مورد از این برخوردها بین سال های 2013 و 2014 بوده و بوئینگ اف/اِی-18ای/اف سوپر هورنت را شامل می شده است. مورد هشتم در سال 2019 بر فراز اقیانوس اطلس حوالی سواحل مریلند و شامل بوئینگ ای اِی-18جی گرولر بوده است.

همه این گزارش ها، غیرمحرمانه و فقط برای استفاده رسمی برچسب گذاری شده اند و به وسیله درخواست به مرکز ایمنی دریایی بر مبنای قانون آزادی اطلاعات، دسترسی به آنها ممکن شده است.

در یکی از این مواجهات، یک شی پرنده به رنگ سفید و تقریباً به سایز و شکل یک هواپیمای بدون سرنشین یا موشک از سمت راست یک جنگنده با فاصله جانبی 200 فوت می گذرد و رد دود آن واضح است.

در گزارشی دیگر از سوی دو خلبان جنگنده های سوپر هورنت، شیء پرنده با پهنای بال 5 فوت به رنگ سفید که سایر ویژگی هایش معین نبوده، حدود یک ساعت رد یابی شده بود. در حالی که در گزارش ها از آن با عنوان سیستم هوایی بدون سرنشین نام برده شده، یک مرکز نظارتی دولتی در نزدیک آن نتوانسته بود اپراتور را شناسایی کند.

مورد دیگر، هواپیمای ناشناخته کوچک به سایز تقریباً یک چمدان و به رنگ نقره ای بوده اما به دلیل فاصله آن با خلبان نیروی دریایی آمریکا، شناسایی میسر نشده است. بنابر گفته ها، این شیء شناسایی نشده زیرا به وسیله رادیو ارتباط برقرار می کرد و همین مسئله باعث ایجاد نگرانی می گردد؛ زیرا شیء ناشناخته در منطقه انحصاری در حال حرکت بوده است.

نهم اردیبهشت وزارت دفاع آمریکا مجوز انتشار سه ویدئوی محرمانه را که یکی از آنها در نوامبر 2004 و دو ویدئوی دیگر در ژانویه 2015 ضبط شده بودند، صادر کرد.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای اعلام نمود که ویدئوهای مذکور در سال 2007 و 2017 توزیع شده است و مقام های پنتاگون تصمیم گرفته اند که در انتشار رسمی این ویدئوها، هیچ یک از قابلیت ها یا سامانه های حساس فاش نگردد و بر تحقیقات وزارت دفاع آمریکا در خصوص اجسام ناشناس پرنده تأثیر نگذارد.

وزارت دفاع آمریکا در بیانیه خود اعلام نمود: وزارت دفاع (آمریکا)، به منظور برطرف هرگونه برداشت اشتباه عموم مردم در خصوص اینکه آیا فیلم هایی که در حال پخش هستند، واقعی است یا خیر، یا اینکه آیا ویدئوهای بیشتری موجود است، این ویدئوها را منتشر می نماید.

پنتاگون ادامه داد: پدیده های هوایی مشاهده شده در این نوارهای ویدئویی همچنان ناشناخته هستند.

نیروی دریایی آمریکا در سپتامبر سال گذشته میلادی اعتراف کرد که ویدئوهایی که تام دی لانج خواننده سابق گروه بلینک 182 و محقق سازمان تحقیقات یوفو فاش کرد و در نیویورک تایمز منتشر شد، اجسام ناشناس پرنده را نشان داده است.

بنا به گزارش شبکه سی ان ان، نیروی دریایی آمریکا سال گذشته دستورالعمل های رسمی را برای گزارش مشاهدات یوفو صادر کرد.

هری رید رهبر سابق اکثریت سنا از انتشار رسمی ویدئوهای یوفو توسط پنتاگون تمجید کرد اما گفت که احتیاج به اقدامات بیشتری است و در پیامی توییتری نوشت: خوشحالم که پنتاگون در نهایت این تصاویر را منتشر کرد اما این تنها سطحی از تحقیقات و مواد موجود است. آمریکا باید نگاه جدی و علمی به این مسئله و هرگونه پیامدهای احتمالی برای امنیت ملی بیاندازد. مردم آمریکا شایسته آن هستند که آگاه شوند.

  • فیلم | انتشار رسمی ویدئوهایی از اشیای پرنده ناشناس بوسیله پنتاگون

منبع: همشهری آنلاین

به "جزئیات اولین اسناد رویارویی خلبان های آمریکایی با بشقاب پرنده ها ، روایت لحظه های برخورد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات اولین اسناد رویارویی خلبان های آمریکایی با بشقاب پرنده ها ، روایت لحظه های برخورد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید