دبیرکل اتحادیه عرب توقف فوری درگیری ها در دنیا عرب را خواهان شد

به گزارش وبلاگ درخشان 92، احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب در پیامی به مناسبت سالگرد تاسیس این اتحادیه، توقف فوری درگیری ها در کشورهای عربی را به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا خواهان شد.

دبیرکل اتحادیه عرب توقف فوری درگیری ها در دنیا عرب را خواهان شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ درخشان 92، دبیر کل اتحادیه عرب توقف فوری درگیری های در همه جبهه های داغ نبرد در کشورهای عربی را خواهان شد و گفت که همه باید این واقعیت را درک نمایند که کشورهای عربی قادر نخواهند بود هر کدامشان به طور جداگانه با خطرهایی که در معرض آن قرار دارند مقابله نمایند.

به گزارش پایگاه خبری اسپوتنیک احمد ابوالغیط در پیامی به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس اتحادیه عرب توقف درگیری ها در همه جبهه های درگیری در کشورهای عربی را خواهان شد.

وی توضیح داد: بحرانی که دنیا با آن روبرو است همه منابع موجود را تحت فشار قرار می دهد و مقابله با آن بیشترین اولویت را در بین برنامه های یاری رسانی به خود اختصاص خواهد داد که این قضیه رنج گروه های پناهندگان ، آوارگان و آسیب پذیرترین گروه ها را بیش تر می نماید.

ابوالغیط دنیا عرب را به مثابه یک کشور ملی عربی توصیف کرد که با چالش های بی سابقه و خطرناکی روبه رو است . او گفت: متاسفانه در بعضی موارد این چالش ها به وحدت، تمامیت ارضی و موجودیتش آسیب زده است، چالش هایی که یک کشور به تنهایی قادر به مقابله با آن نیست.

به گفته دبیرکل اتحادیه عرب، کشورهای عربی قادر به صیانت از ظرفیت های اقتصادی و انسانی خود نخواهند بود جز در صورت اینکه به این امر واقف شوند که امنیت ملی آنها از هرمز تا جبل طارق و از نیل تا جولان، به هم گره خورده است. کشورهای عربی اعضای یک پیکرند که اگر یکی از آنها جراحتی بردارد درد همه پیکر آن را فرا می گیرد.

وی با بیان اینکه ادامه درگیری ها در دنیا عرب با توجه به شیوع ویروس کرونا امری بی فایده است، اضافه کرد: بعضی از این بحران ها و به خصوص در سوریه و یمن هزینه انسانی سرسام آوری داشته است مثل بحران آوارگی مردم یا بیماری مالاریا که شمار مبتلایان در یمن تا اکتبر گذشته به قریب به 116 هزار نفر رسیده بود.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "دبیرکل اتحادیه عرب توقف فوری درگیری ها در دنیا عرب را خواهان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیرکل اتحادیه عرب توقف فوری درگیری ها در دنیا عرب را خواهان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید