شهردار میناپولیس آمریکا مقررات منع رفت و آمد اعلام نمود

به گزارش وبلاگ درخشان 92، شهردار شهر میناپولیس در ایالت مینه سوتا آمریکا مقررات منع رفت و آمد گفت.

شهردار میناپولیس آمریکا مقررات منع رفت و آمد اعلام نمود

بر اساس این گزارش، ژاکوپ فرای بیان کرد که از ساعت 8 شب آدینه تا ساعت 8 صبح روز شنبه تردد افراد در هرگونه اماکن عمومی ممنوع است.

وی همچنین از جریمه 1000 دلاری یا 90 روز حبس برای افرادی که این مقررات را نقض نمایند، اطلاع داد.

این مقررات از شنبه شب تا صبح یکشنبه هم به اجرا در خواهد آمد.

اعتراضات به مرگ یک شهروند آمریکایی سیاهپوست توسط پلیس در شهر مینیاپولیس همچنان ادامه دارد و شهردار این شهر پیش از این اعلام شرایط اضطراری نموده بود.

در حالی که برای سومین شب پیاپی اعتراضات به مرگ یک مرد سیاهپوست در حین بازداشت توسط پلیس شهر مینیاپولیس آمریکا ادامه یافت، شهردار این شهر اعلام شرایط اضطراری کرد.

همزمان، تیم والز فرماندار ایالت مینه سوتا از گارد ملی خواست که مانع تنش ها در سومین شب تجمع معترضان گردد.

از سوی دیگر معترضان شب گذشته به یک مرکز پلیس در شمال شهر مینیاپولیس حمله کردند و گروهی از تظاهرات نمایندگان در جریان این حمله ساختمان کلانتر ناحیه سوم مینیاپولیس را به آتش کشیدند.

بنا به اعلام پلیس مینیاپولیس مأموران این کلانتری پیش از به آتش کشیده شدن ساختمان محل را ترک نموده بودند.

انتشار تصاویر ویدئویی از مرگ جورج فلوید، مرد سیاهپوست 46 ساله موجی از اعتراض را در آمریکا برانگیخته است و از روز سه شنبه شهر مینیاپولیس و مناطق دیگری از آمریکا صحنه اعتراضات علیه عملکرد پلیس این کشور بوده است.

تصاویر منتشر شده نشان می دهد که جورج فلوید پیش از مرگ از مأمور پلیس که زانویش را بر روی گردن او فشار می داد، خواسته بود که به او اجازه تنفس بدهد، اما پلیس این کار را نکرد و این موضوع منجر به مرگ این فرد شد.

هر چند مقامات ایالتی و فدرال وعده داده اند که درباره مرگ این مرد سیاهپوست تحقیق می گردد، اما عدم تعقیب قضائی عاملان مرگ او خشم ساکنان مینیاپولیس به ویژه سیاهپوستان را برانگیخته است.

همچنین فیلونویز فلوید، برادر جورج فلوید خواهان بازداشت فوری مأمورانی شده است که در مرگ برادرش نقش داشتند. او ضمن تاکید بر تظاهرات صلح آمیز گفت: از اینکه می بینم مردان سیاهپوست کشته می شوند خسته شده ام.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شهردار میناپولیس آمریکا مقررات منع رفت و آمد اعلام نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهردار میناپولیس آمریکا مقررات منع رفت و آمد اعلام نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید