آخرین آمار رسمی مرگ و میر ناشی از آنفولانزا

به گزارش وبلاگ درخشان 92، رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت از کنترل ویروس آنفولانزا در کشور اطلاع داد و گفت: از روز سه شنبه گذشته با فرایند کاهشی و همچنین فرایند نزولی در بروز موارد جدید آنفولانزا رو به رو هستیم.

آخرین آمار رسمی مرگ و میر ناشی از آنفولانزا

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ درخشان 92، کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در مصاحبه با میزان، با اشاره به آخرین آمار ها در مورد تعداد مبتلایان به آنفولانزا، گفت: این آمار ها هر هفته از سوی معاونت بهداشت وزارت بهداشت تجمیع و اطلاع رسانی می گردد.

جهانپور با بیان اینکه در هفته گذشته 25 نفر دیگر نیز جان خود را در اثر ابتلا به آنفولانزا از دست دادند، اضافه کرد: از شروع مهر امسال تاکنون 81 نفر در مجموع جان خود را از دست داده اند.

وی با تاکید بر اینکه خوشبختانه از روز سه شنبه گذشته با فرایند کاهشی و همچنین فرایند نزولی در بروز موارد جدید آنفولانزا رو به رو هستیم، توضیح داد: طبق آنالیز های صورت گرفته فرایند ابتلا به آنفولانزا فروکشی نموده است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه از نظر تامین دارو و واکسن آنفولانزا مسئله ای وجود ندارد، گفت: آنفولانزا ویروس غیر قابل پیش بینی و با شدت بیماری زایی بالا بوده، اما کنترل آن اتفاق افتاده است.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت یادآور شد: فرایند ابتلا به آنفولانزا نهایت تا هفته آینده فرایند کاهشی را در پیش خواهد گرفت البته که در تمامی فصول سال احتمال ابتلا به آنفولانزا وجود دارد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "آخرین آمار رسمی مرگ و میر ناشی از آنفولانزا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین آمار رسمی مرگ و میر ناشی از آنفولانزا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید