خبرنگاران اجرای 9 طرح معیشتی و رفاهی برای بازنشستگان

به گزارش وبلاگ درخشان 92، تهران - خبرنگاران - مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از اجرای 9 طرح معیشتی و رفاهی از سوی این صندوق برای بهبود شرایط بازنشستگان و فرزندان آنان و نیز بهبود قدرت خرید آنها در شرایط کنونی مالی اطلاع داد.

خبرنگاران اجرای 9 طرح معیشتی و رفاهی برای بازنشستگان

به گزارش روز چهارشنبه صندوق بازنشستگی کشوری، اکبر افتخاری در مراسم رونمایی از درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری و قرعه کشی جوایز طرح یاری، اضافه کرد: گام اول صندوق بازنشستگی کشوری در این جهت، امضای تفاهمنامه سه جانبه با بانک صادرات ایران و فروشگاه های زنجیره ای رفاه تحت عنوان طرح یاری در اسفند ماه گذشته بود که طبق آن، در سه مرحله یک میلیون و 200 هزار تومان به صورت وام کوتاه مدت با نرخ سود دو درصد در کارت بانکی بازنشستگان واریز می گردد تا از این طریق، بتواننداز فروشگاه های رفاه به شکل اقساطی کالاهای مورد احتیاج خود را خریداری نمایند.

وی با اشاره به اجرای گام اول این طرح در فروردین ماه و اردیبهشت ماه امسال و بازپرداخت وام ها تا سرانجام تیر ماه، از شروع مرحله دوم اجرای طرح یاری از ابتدای مردادماه به مدت یک ماه و قابل تمدید برای یک ماه دیگر اطلاع داد و گفت: طبق تفاهمنامه، این طرح تا سرانجام سالجاری یک بار دیگر هم اجرا خواهد شد و امیدواریم اعطای این تسهیلات در سال های آینده نیز ادامه یابد.

افتخاری اجرای این طرح را نمونه ای از کار تیمی میان سه مجموعه عظیم اقتصادی و اجرایی کشور دانست که به سرعت و در کمترین زمان اجرا شد و نشان داد اگر بتوانیم یاری سایر مجموعه های اقتصادی کشور را جلب کنیم، حتی در شرایط محدودیت منابع هم می توانیم برای بهبود معیشت بازنشستگان منابع لازم را تامین کنیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت تسهیلات قرض الحسنه وام ضروری به بازنشستگان به عنوان اقدام دیگر این صندوق در جهت ارائه تسهیلات معیشتی و رفاهی یاد کرد و گفت: رقم پرداختی این تسهیلات از مردادماه از هفت به 10 میلیون تومان افزایش یافته و ماهانه به 25هزار نفر از بازنشستگان و وظیفه بگیران پرداخت می گردد.

وی همچنین از پرداخت 20میلیون تومان تسهیلات وام ازدواج به هزار نفر از فرزندان بازنشستگان در هر فصل اطلاع داد و توضیح داد: به زودی طرحی برای خرید کالاهای ماندگار و لوازم خانگی بازنشستگان و تکمیل جهیزیه فرزندان آنان با اقساط پنج ساله را نیز اجرا خواهیم کرد.

آمادگی بانک صادرات برای همکاری های تازه با صندوق بازنشستگی کشوری

حمید تاجیک رئیس هیات مدیره بانک صادرات ایران هم از مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بعنوان مدیری توانمند در استفاده از اهرم ها و فضای کسب وکار یاد کرد که توانسته امکانات لازم را برای ارتقای شرایط معیشت و رفاهی بازنشستگان جلب و تامین کند و مشارکت بانک صادرات ایران در طرح یاری را هم از منظر مسئولیت اجتماعی و هم ایجاد شبکه های مشارکتی اقتصادی برای این بانک مفید و موثر دانست و گفت: ما با سابقه طولانی همکاری با صندوق بازنشستگی کشوری، آمادگی داریم در موارد مشابه دیگر نیز با چنین ابتکاراتی، زمینه ارائه خدمات مشترک به بازنشستگان و خلق ارزش را فراهم سازیم.

مدیرعامل فروشگاه های زنجیره ای رفاه هم در ادامه این مراسم، با ابراز خوشنودی از عملیاتی شدن بسیاری از ایده های صندوق بازنشستگی کشوری با وجود محدودیت های اقتصادی و سیستمی موجود در کشور گفت: این اتفاق، یک درس و تجربه مدیریتی برای همه ماست که در زمان محدودیت و تحریم و شرایط نامناسب اقتصادی ناشی از کرونا، باز هم می توان با ایده های خلاقانه و ابتکارهای مدیریتی، اقدامات مناسبی را برای خدمت رسانی به مردم و به ویژه بازنشستگان صورت داد.

رسول محمدی با اشاره به توجه ویژه فروشگاه های زنجیره ای رفاه به حوزه مسئولیت های اجتماعی، طرح یاری را شاخص ترین اقدام این فروشگاه در حوزه رفاهی دانست و گفت: برای اجرای این طرح، کار عظیمی در حوزه IT صورت گرفت و طی یکی دو روز و بدون احتیاج به صدور کارت اعتباری جدید، منابع اقتصادی به کارت پرداخت حقوق بازنشستگان واریز شد.

نماینده بازنشستگان هم در این مراسم با قدردانی از اقدامات صندوق بازنشستگی کشوری، بانک صادرات و فروشگاه های زنجیره ای رفاه در اجرای طرح یاری از بازتاب مثبت این اقدام در میان بازنشستگان اطلاع داد و گفت: اقدامات دیگر صندوق بازنشستگی همچون افزایش رقم وام ضروری و سرانه بیمه درمان و مهمتر از همه پیگیری جدی همسان سازی حقوق بازنشستگان، نشانه تحرک و فعالیت ویژه ای است که در دوره مدیریت جدید شاهد آن هستیم.

سیدحسین قریشی که ریاست کانون بازنشستگان سازمان برنامه و بودجه کشور را برعهده دارد، خاطرنشان کرد: امکانات رفاهی که پیش از این صرفا به شاغلان اعطا می شد، امسال برای نخستین بار در لایحه بودجه آمد و مسائل اجرایی آن هم با بخشنامه دکتر نوبخت، ریاست سازمان برنامه و بودجه، برطرف شد.

وی در ادامه به مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری پیشنهاد کرد که دو طرح را برای افزایش ارقام بیمه عمر و حوادث و بیمه دندانپزشکی بازنشستگان را نیز در دستور کار قرار دهد و با همکاری موسسات بیمه ای آنها را عملیاتی کند.

نماینده بازنشستگان همچنین از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خواست تا توجه بیشتری به صندوق بازنشستگی کشوری داشته باشد تا هم صندلی این صندوق ارتقا یابد و به شکل سازمان درآید و هم حمایت های این وزارتخانه بیش از پیش متوجه این نهاد مهم گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اجرای 9 طرح معیشتی و رفاهی برای بازنشستگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اجرای 9 طرح معیشتی و رفاهی برای بازنشستگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید