خبرنگاران بسته های آموزشی پیشگیری از کرونا در میان بچه ها کار توزیع شد

به گزارش وبلاگ درخشان 92، کرمانشاه- خبرنگاران-مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه از توزیع بسته ها و اقلام آموزشی که در آن نحوه صحیح پیشگیری، کنترل و مصون ماندن از ابتلا به ویروس کرونا به بچه ها و خانواده های آنان آموزش داده شده است، اطلاع داد.

خبرنگاران بسته های آموزشی پیشگیری از کرونا در میان بچه ها کار توزیع شد

فاطمه رضوان مدنی روز پنجشنبه در جمع وبلاگ درخشان 92، گفت: توزیع بسته های بهداشتی شامل ماسک، مواد ضد عفونی نماینده، دستکش و سایر اقلام مورد احتیاج به همراه آموزش نحوه استفاده درست از آنها به بچه ها در سطح شهر از دیگر اقداماتی است که توسط بهزیستی در حال اجرا و پیگیری می باشد.

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و آسیب پذیر بودن بچه ها کار و خیابانی، گفت: به منظور انجام اقدامات پیشگیرانه و کنترل این بیماری، خانواده های کرمانشاهی باید توجه به شرایط ویژه بچه ها کار از اعزام این بچه ها به معابر عمومی و فضاهای بیرون از منزل خودداری نمایند.

وی از اقدامات بهزیستی استان در راستای حمایت از بچه ها کار در این شرایط بحران اطلاع داد گفت: احصاء و شناسائی بچه ها کار و خیابان در سطح شهر، ثبت آمار و اطلاعات بچه ها شناسایی شده و ارائه خدمات تخصصی به این افراد در مناطق حاشیه ای و معابر عمومی از جمله اقدامات بهزیستی در این خصوص می باشد.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: خدمات ارائه شده به بچه ها کار در قالب تیم های سیار، پایگاه های خدمات اورژانس اجتماعی ، مراکز آموزشی و حمایتی کودک و خانواده می باشد که در راستای توانمندسازی این افراد و خانواده های آنان صورت می گیرد.

رضوان مدنی خاطرنشان ساخت: به منظور برطرف مسائل مالی خانواده های بچه ها کار و تحت حمایت قرارگرفتن و دریافت خدمات تخصصی، پیگیری های لازم توسط بهزیستی در حال اجرا است.

به گفته وی، بهزیستی استان کرمانشاه بمنظور تامین اقلام بهداشتی مورد احتیاج بچه ها کار و خیابانی آماده دریافت یاری های نقدی و غیرنقدی کرمانشاهیان است.

هم استانی ها و خیرین می توانند یاری های نقدی و غیرنقدی خود را شامل (ماسک، دستکش، ژل شستشوی دست و مواد ضدعفونی نماینده و ...) به مدیریت بهزیستی شهرستان کرمانشاه واقع در بلوار مصطفی امامی، جنب اداره کل آموزش و پرورش استان واحد مشارکت های مردمی اهدا نمایند.

بهزیستی کرمانشاه به 153 هزار و 826 مددجو در سطح استان خدمات دهی می نماید که از این تعداد 38 هزار و 993 نفر معلول شامل معلولیت های مختلف بینایی، شنوایی، ذهنی و روانی و حرکتی هستند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران بسته های آموزشی پیشگیری از کرونا در میان بچه ها کار توزیع شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بسته های آموزشی پیشگیری از کرونا در میان بچه ها کار توزیع شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید