ناظم الشریعه: به دنبال نتیجه در تورنمت مشهد نیستیم

به گزارش وبلاگ درخشان 92، خبرنگاران/خراسان رضوی سرمربی تیم ملی فوتسال ایران گفت: اگر می خواهیم همچنان پادشاه آسیا و در دنیا مطرح باشیم باید از لحاظ امکانات و تجهیزات به روز بوده که مستلزم صرف هزینه و برنامه ریزی مدون است.

ناظم الشریعه: به دنبال نتیجه در تورنمت مشهد نیستیم

محمد ناظم الشریعه در خصوص حضور تیم ملی فوتسال در تورنمنت بین المللی فوتسال مشهد اظهار کرد: حدود یک سال است پیگیر برگزاری این تورنمت هستیم. اسلواکی و بلاروس از لحاظ تاکتیکی و فیزیکال جزء تیم های مطرح دنیا هستند و رنکینگ خوبی دارند. البته از آن ها شناخت خوبی داریم ولی این تورنمت می تواند تاثیر به سزایی در آمادگی بازیکنان تیم ملی فوتسال ایران بگذارد.

وی در خصوص شرایط ایران در جام ملت های آسیا بیان نمود: میان مردم جا افتاده که ایران قدرت اول آسیاست و به راحتی می تواند در جام ملت های این قاره قهرمان گردد. اگر جام ملت های 2018 را رصد نموده باشید متوجه تفاوت سطح تیم ها نسبت به گذشته خواهید شد. در دور مقدماتی جام ملت ها تیم های بزرگی نظیر عراق حذف شدند. تیم های آسیایی، دیگر حریفان دست و پا بسته ای نیستند. تمام تیم ها خود را آماده می نمایند تا در مقابل ایران نتیجه بگیرند، اما تمام کوششمان را به کار بسته ایم تا افتخارآفرینی ها مستمر باشد.

ناظم الشریعه اضافه کرد: از لحاظ سخت افزاری از سایر تیم های آسیایی عقبیم. با توجه به شرایط مالی کشور، فراهم کردن تجهیزات و امکانات کمی سخت شده است. باید به دنبال شکوفایی استعدادها باشیم زیرا ایران در این قضیه سرآمد آسیاست. هر سال بهترین بازیکن آسیا از ایران است. اگر می خواهیم همچنان پادشاه آسیا و در دنیا مطرح باشیم باید از لحاظ امکانات و تجهیزات به روز باشیم. این مهم مستلزم صرف هزینه و برنامه ریزی مدون است.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در پاسخ به این سوال که چرا از رقبای مستقیم ایران در جام ملت های آسیا نظیر ژاپن برای این تورنمت دعوت به عمل نیامد، گفت: شرایط ایران روی کاغذ بهتر از تیم های آسیایی است و در مواقعی که در جام ملت ها بازی داریم، با تیم های آسیایی بازی نمی کنیم. اگر هم قصد بازی تدارکاتی با آن ها داشته باشیم، برای محک زدن و بازی دادن به جوانانمان خواهدبود.

ناظم الشریعه در خصوص این که آیا در این تورنمت از بازیکنان اصلی خود استفاده خواهد نمود، گفت: تیم ملی بازیکن اصلی و ذخیره ندارد. هر بازیکنی بهتر باشد در تیم ملی بازی خواهدکرد. کوشش کردیم بعضی از لژیونرها نیز در این اردو شرکت نمایند.

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران در خصوص تقابل ایران برای ملاقات با اسلواکی اعلام نمود: ایران تیم سوم دنیا است و تمام تیم ها به دنبال شکست ایران هستند. اسلواکی بازیکنان خوبی دارد و تمام کوششمان را برای این بازی خواهیم کرد. در حال حاضر نتیجه برای تیم ملی ایران از اهمیت بالایی برخوردار نیست و بیشتر به دنبال پوشش نقاط ضعف تیم هستیم.

وی در خصوص نتایج فرش آرا در لیگ برتر و زیرساخت های فوتسال در خراسان رضوی گفت: شرایط فوتسال خراسان رضوی و مشهد از دیرباز متفاوت بوده و این منطقه از پایه های ثابت لیگ برتر فوتسال کشور است. تعداد بازیکنانی که از این استان در تیم های ملی حضور دارند، نشان دهنده توجه خراسان به فوتسال است، اما این که چه شرایطی برای تیم های فوتسالی این استان وجود دارد، به سیاست کل استان بستگی دارد. در حال حاضر هیئت فوتبال خراسان رضوی به خوبی از هر دو نماینده خراسان در لیگ برتر آقایان و بانوان به خوبی حمایت می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "ناظم الشریعه: به دنبال نتیجه در تورنمت مشهد نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناظم الشریعه: به دنبال نتیجه در تورنمت مشهد نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید