کاهش 13 درصدی آمار تصادفات استان کردستان

به گزارش وبلاگ درخشان 92، خبرنگاران/کردستان رئیس پلیس راە استان کردستان، از کاهش 13 درصدی تصادفات نسبت بە سال گذشتە اطلاع داد.

کاهش 13 درصدی آمار تصادفات استان کردستان

عیسی گوهری، صبح امروز 26 آذر در جلسە طرح کاهش و پیشگیری تصادفات جادە ای اظهارکرد: آماری که در 6 ماهە گذشتە انجام گرفتە نمایانگر آن است که سنندج با 53 نفر کاهش در آمار کشته ها رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی بیان کرد: بر اساس آمار انجام شده پژو 405 با 13 درصد، پراید با 14درصد و انواع سواری وانت 12درصد بیشترین وسیله نقلیه در تصادفات انجام شده را به خود اختصاص داده است.

رییس پلیس راه استان کردستان، بیشترین علت تصادفات را انحراف به چپ و برخورد شاخ بە شاخ خودروها در جادە های دو طرفە بیان کرد و اضافه نمود: محور سنندج بە کامیاران با مسافتی حدود 62 کیلومتر بیشترین آمار تصادفات را بە خود اختصاص دادە است.

وی روزهای شنبە و پنجشنبە و جمعە را از ایام پرحادثە هفته اعلام و توضیح داد: روزهای جمعە بە دلیل تعطیلی و افزایش مسافرت های برون شهری بیشترین تصادفات را به خود اختصاص داده است.

بە گفتە وی واژگونی اتومبیل ها سهمی 48 درصدی در تصادفات استان داشته و به لحاظ سنی رانندگان 30 تا 40 ساله بیشترین آمار تصادف کننده ها را داشته است.

عیسی گوهری با اشارە بە اینکە آمار تصادفات در راەهای روستایی در امسال افزایش یافتە یادآور شد: زمانی کە اقدام بە آسفالت کاری راەهای روستایی می نمایم از نسب علائم و تابلوهای ایمنی در جهت راە غفلت می کنیم و همین امر نیز سبب افزایش تصادفات می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاهش 13 درصدی آمار تصادفات استان کردستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 13 درصدی آمار تصادفات استان کردستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید