بازیکنانی که به درد پرسپولیس و تراکتور نخوردند، گرانقیمتِ کم اثر!

به گزارش وبلاگ درخشان 92، رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در حالی در انتها هفته بیست و یکم بخاطر شیوع بیماری کرونا تعطیل شد که پرسپولیس با 47 امتیاز در صدر جدول قرار داشت.

بازیکنانی که به درد پرسپولیس و تراکتور نخوردند، گرانقیمتِ کم اثر!

سپاهان اصفهان و تراکتور تبریز نیز با 37 امتیاز در رده های دوم و سوم جدول قرار گرفته اند تا در فاصله 9 هفته مانده به سرانجام مسابقات، همچنان شانس سبقت از پرسپولیس را با وجود 10 امتیاز اختلاف داشته باشند.

سرخپوشان پایتخت در حالی تعطیلات اجباری خود را پشت سر می گذارند که با مشکل مدیریت روبرو هستند. قهرمان سه دوره متوالی لیگ برتر در حال حاضر بدون داشتن مدیرعامل و زیر نظر مهدی رسول پناه رئیس هیأت مدیره اداره می گردد. با این حال بدهی های میلیاردی پرسپولیس در قبال خارجی های پیشین خود که از فیفا حکم قطعی دریافت نموده اند در کنار خواسته های اقتصادی بازیکنان و کادر فنی فعلی این تیم تبدیل به دغدغه اصلی شده است.

باشگاهی که نزدیک به 60 میلیارد تومان بابت بدهی های قبلی و فصل جاری خود احتیاج دارد که طبق گفته مهرداد هاشمی عضو هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس دو سوم آن مختص خارجی هاست.

پرسپولیس در حالی با این بدهی ها دست و پنجه نرم می نماید که برخی از طلبکاران آنها چیزی جز صرف بی فایده دلار و یورو روی دست سرخ ها نگذاشتند.

آنتونی استوکس برای پنج ماه، 250 هزاردلار خواست که 150 هزار دلار را هنگام عقد قرارداد یکجا و بصورت نقد گرفت. او تنها 65 دقیقه پیراهن تیمش را در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا پوشید اما یکباره تصمیم به ترک تمرینات پرسپولیس گرفت تا تأثیر خودش را اینگونه به رخ بکشد. البته این سرانجام ماجرا نبوده است چرا که مهاجم پرحاشیه ایرلندی سرخ ها در جدیدترین نامه خود خواستار دریافت 20 هزار دلار دیگر هم شده است.

کریستین اوساگونا مهاجم بلندقامت پرسپولیس نیز که مثل استوکس در جابجایی زمستانی به جمع شاگردان یحیی گل محمدی اضافه شد تا کنون گلی را برای تیمش به ثمر نرسانده اما آمار خوبی در ایجاد موقعیت خطرناک و دوندگی داشته است که می تواند سایر عیب هایش را بپوشاند. اوساگونا برای نیم فصل، 150 هزار دلاراز پرسپولیس می خواهد.

جونیور برانداو مهاجم برزیلی سرخ ها که ابتدای فصل با عقد قراردادی به ارزش 550 هزار دلار به این تیم پیوست بدون حتی یک گل زده، داشتن یک دریبل پیروز و حتی ارسال پاس کوتاه و بلند برای همبازیانش حضور 316 دقیقه ای در ترکیب پرسپولیس داشت که بابت آن 240 هزار دلار از سرخ ها گرفت تا راضی به فسخ قرارداد خود گردد. برانداو که اواسط نیم فصل اول از این تیم رفت رقابت تنگاتنگی برای کسب بدترین خارجی فصل با خرید گرانقیمت تراکتور تبریز داشت.

کوین فورچونه که بنا بر ادعای سایت باشگاه تراکتور تبریز به عنوان گرانقیمت ترین بازیکن خارجی وارد فوتبال ایران شد 432 دقیقه برای این تیم بازی کرد که حاصل آن یک گل زده و سه شوت به سمت دروازه حریف بود.

فورچونه برای عملکرد خود بالغ بر 350 هزار دلار دریافتی داشته است و پس از آن نیز بارها تصمیم به ترک تمرین تبریزی ها گرفت تا اینگونه سر ناسازگاری داشته باشد.

البته تراکتوری ها در جهت خرید خارجی های نامرغوب نظیر لی اروین، مازولا در دو سال اخیر ید طولایی دارند. آنها که دوسالی است خصوصی شده اند بابت جذب همین بازیکنان و عدم پرداخت کامل قراردادهایشان در فیفا نیز محکوم شده اند تا سرخپوشان تبریزی را نقره داغ نمایند.

بازیکنانی که چیزی جز خروج ارز از کشور برای بی انضباطی و کیفیت بسیار پایین خود نمی گیرند اما همچنان جهت ورود آنها به وسیله دلالان همیشگی فوتبال ایران هموار است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "بازیکنانی که به درد پرسپولیس و تراکتور نخوردند، گرانقیمتِ کم اثر!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیکنانی که به درد پرسپولیس و تراکتور نخوردند، گرانقیمتِ کم اثر!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید