رویترز اطلاع داد: آمریکا دانشمند ایرانی را آزاد می نماید!

به گزارش وبلاگ درخشان 92، فارس نوشت : رویترز به نقل از یک دیپلمات ایرانی در بخش حافظ منافع ایران در سفارت پاکستان در واشنگتن و یک مقام آمریکایی اطلاع داد که واشنگتن دانشمند ایرانی را که بازداشت نموده بود، به محض بهبودی از ویروس کرونا آزاد خواهد نمود.

رویترز اطلاع داد: آمریکا دانشمند ایرانی را آزاد می نماید!

خبرگزاری رویترز روز سه شنبه به نقل از یک مقام ایرانی و آمریکایی گزارش داد که واشنگتن سیروس عسگری دانشمند ایرانی را که به دلیل نقض تحریم های آمریکا زندانی نموده بود، آزاد خواهد نمود.

رویترز مدعی شد که آزاد شدن عسگری احتمالا بخشی از مبادله زندانیان میان ایران و آمریکا باشد و منابعی از ایران به خبرگزاری رویترز گفته اند که تهران آماده مشارکت در این مبادله است.

ابوالفضل مهرآبادی از دیپلمات های ایران در بخش حافظ منافع ایران در سفارت پاکستان در واشنگتن گفت که دکتر عسگری 59 ساله، 10 روز پیش در بازداشتگاه آمریکا به کرونا مبتلا شده در حال حاضر تحت درمان واقع شده است و پس از بهبودی، آمریکا را ترک خواهد نمود.

مهرآبادی اضافه کرد: ما در حال کار و همکاری با دفتر مهاجرت آمریکا هستیم تا هر چه سریعتر وی را به ایران بازگردانیم.

یک سخنگوی اداره گمرک و مهاجرت آمریکا از ارائه هرگونه جدول زمانی برای آزادی دکتر عسگری خودداری کرد اما تایید کرد که این سازمان انتظار دارد زمانی که این شهروند ایرانی بهبودی خود را بدست آورد، مسافرت کند.

این سخنگو که خواست نامش ذکر نشود گفت که تست ابتلا به کرونای عسگری مثبت بوده و وی در حال حاضر در قرنطینه قرار داشته و در حال درمان است.

2323

منبع: خبرآنلاین

به "رویترز اطلاع داد: آمریکا دانشمند ایرانی را آزاد می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز اطلاع داد: آمریکا دانشمند ایرانی را آزاد می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید