فرستاده ترامپ در مراسم تحلیف رئیس جمهور آرژانتین شرکت نکرد

به گزارش وبلاگ درخشان 92، فرستاده دونالد ترامپ به علت نارضایتی از حضور مقام های دولت ونزوئلا، حاضر به شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید آرژانتین نشده است.

فرستاده ترامپ در مراسم تحلیف رئیس جمهور آرژانتین شرکت نکرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ درخشان 92 به نقل از رویترز، مائوریسیو کارونه مشاور ارشد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه حاضر به شرکت در مراسم تحلیف آلبرتو فرناندز رئیس جمهور جدید آرژانتین و نشست های کاری برنامه ریزی شده، نشده است. علت اصلی مخالفت کارونه با شرکت در این مراسم، حضور نمایندگانی از دولت ونزوئلا بوده است.

وی در مصاحبه با یک روزنامه آرژانتینی گفت: پس از حضور میهمانانی از جمله وزیر اطلاع رسانی ونزوئلا در مراسم تحلیف، شگفت زده شده و این مراسم را ترک کردم.

ایالات متحده و کشورهای غربی خواستار کناره گیری نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا از قدرت شده اند. آمریکا و متحدانش خوان گوایدو رهبر مخالفان ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور موقت به رسمیت شناخته اند.

رئیس جمهور جدید آرژانتین بر سر دو راهی سختی برای ادامه همکاری با آمریکا یا تقویت روابط با متحدان چپگرا از جمله ونزوئلا قرار گرفته است. کریستینا فرناندز کرشنر معاون رئیس جمهور آرژانتین روابط نزدیکی با مادورو دارد.

مائوریسیو ماکری رئیس جمهور سابق آرژانتین که قدرت را واگذار کرده است، متحد نزدیک واشنگتن به شمار می رفته است.

میگوئل دیاز کانل رئیس جمهور کوبا و رافائل کورئا رئیس جمهور سابق اکوادور نیز در این مراسم حضور داشتند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فرستاده ترامپ در مراسم تحلیف رئیس جمهور آرژانتین شرکت نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرستاده ترامپ در مراسم تحلیف رئیس جمهور آرژانتین شرکت نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید