ماجرای عجیب تمرینات این روزهای استقلال؛ از آماده سازی با دیکته استراماچونی تا بی نظمی بعضی پیشکسوتان!

به گزارش وبلاگ درخشان 92، تمرینات این روزهای استقلال زیر نظر سه نفر برگزار می گردد تا با بازگشت استراماچونی و دستیارانش، شرایط به حالت عادی بازگردد.

ماجرای عجیب تمرینات این روزهای استقلال؛ از آماده سازی با دیکته استراماچونی تا بی نظمی بعضی پیشکسوتان!

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ درخشان 92، تیم فوتبال استقلال در حالی فردا (شنبه) در هفته پانزدهم لیگ برتر به مصاف شاهین شهرداری بوشهر می رود که طی روزهای اخیر تمرینات این تیم بدون آندره آ استراماچونی و دستیارانش برگزار گردیده است.

واکنش بازیکنان به شوک جدایی استراماچونی

از روز دوشنبه بود که بازیکنان متوجه شدند استراماچونی و یاری های او ایران را ترک نموده اند و باید در غیاب آنها به مصاف پیکان بروند. در روز بازی، وریا غفوری به عنوان کاپیتان تیم و با مشورت جواد زرینچه ترکیب تیم را انتخاب کرد. بازیکنان زمانی که به استادیوم آزادی رسیدند، متوجه شعارهای طرفداران شدند که از آنها می خواستند بازی ننمایند، اما چاره ای جز بازی کردن نداشتند. در رختکن، غفوری از بازیکنان خواست به خاطر نام استقلال و البته طرفداران با جان و دل بازی نمایند. اگر چه استقلال در این ملاقات به تساوی 2 - 2 دست یافت و بعضی ها اعتقاد داشتند که تساوی برای آبی پوشان با توجه به شرایطی که پیش آمد، نتیجه بدی نبود، اما بازیکنان به شدت برای دو امتیازی که از دست رفت، ناراحت بودند، به خصوص اینکه باز هم استقلال در لحظات پایانی بازی گل خورد. در میکسذون استادیوم، بازیکنان از خجالت امیرحسین فتحی و مدیریت باشگاه استقلال درآمدند و ناراحتی شان را سر آنها خالی کردند.

نحوه حضور مربی ایرانی در کادر فنی آبی پوشان

پس از ملاقات با پیکان، استراماچونی که برای بازگشت چراغ سبز نشان داد، با وریا غفوری صحبت کرد و نحوه تمرینات در غیاب خود را برای او توضیح داد. مترجم استراماچونی نیز به همراه صالح مصطفوی، بررسیور استقلال به تمرینات بازگشتند. مصطفوی قرار بود از هفته چهارم کار بررسی را برعهده بگیرد، اما قراردادش توسط باشگاه استقلال بسته نمی شد. با این حال، مصطفوی به خاطر قولی که به استراماچونی داده بود، برای بررسی تیم ها به او یاری کرد تا اینکه یک ماه پیش قرارداد این مربی به عنوان بررسیور امضا شد. مصطفوی در هفته های گذشته در تمرینات شرکت نمی کرد، چون کارش بررسی بود، اما بازیکنانی که از مصطفوی شناخت داشتند از او خواستند به تمرینات بیاید تا کار را در دست بگیرد. مصطفوی اظهار داشت که به عنوان بررسیور با استقلال قرارداد بسته و نمی خواهد حرف و حدیثی ایجاد گردد، اما بازیکنان خواستند توجهی به این مسائل ننموده و در تمرینات حضور یابد.

برگزاری تمرینات زیر سایه استراماچونی

مترجم استراماچونی و وریا غفوری با دریافت برنامه تمرینی از سرمربی ایتالیایی، آن را برای مصطفوی و بازیکنان توضیح دادند تا تمرینات همچنان براساس تفکرات سرمربی ایتالیایی برگزار گردد. این درحالی است که مترجم استراماچونی مسئول GPS بوده و به کارهای فنی آشنایی دارد. بنابراین، در این چند روز تمرینات استقلال با تفکر استراماچونی برگزار گردید. در جریان تمرینات نیز وریا غفوری به عنوان کاپیتان استقلال اجازه بی نظمی به بازیکنان نمی دهد و تأکید دارد که هیچ بازیکنی نباید بدون تمرکز تمرین کند. بازیکنان نیز با وجود ناراحتی از شرایط به وجود آمده، در تمرینات با مصطفوی، غفوری و مترجم استراماچونی همکاری می نمایند تا به خوبی آماده بازی با شاهین شوند.

حضور پیشکسوتان و بی نظمی در تمرینات

اگر چه استقلال شرایط خوبی ندارد، اما حضور بعضی پیشکسوتان نیز نظم تمرینات را به هم زده است، به طوری که بعضی از آنها به راحتی وارد زمین شده و با بازیکنان صحبت می نمایند. بازیکنان هم برای حفظ احترام پیشکسوتان، با آنها صحبت می نمایند، اتفاقی که اگر استراماچونی در تمرینات حضور داشت، قطعاً اجازه وقوع آن را نمی داد و حتی با متخلفان برخورد می کرد.

استراماچونی خطاب به بازیکنان: می خواهم برگردم

طی روزهای اخیر حرف و حدیث های زیادی برای بازگشت استراماچونی مطرح شده است، اما این مربی ایتالیایی طی صحبت با چند بازیکن استقلال به آنها گفته است که می خواهد برگردد و فعلاً تحمل نمایند تا مسائل حل گردد. بازیکنان با وجود اینکه متوجه علاقه استراماچونی برای بازگشت به ایران شده اند، اما از شرایط به وجود آمده ناراحت بوده و اعتقاد دارند دو امتیاز حساس بازی با پیکان نباید از دست می رفت، ضمن اینکه حتی با وجود بازگشت استراماچونی، استقلال دیگر نمی تواند شرایط گذشته را داشته باشد.

به گزارش وبلاگ درخشان 92، ملاقات استقلال - شاهین شهرداری بوشهر در چارچوب هفته پانزدهم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه های کشور از ساعت 17:30 فردا (شنبه) در استادیوم آزادی برگزار می گردد. فرشید اسماعیلی به دلیل مصدومیت در این ملاقات غایب خواهد بود. علی کریمی و فرشید باقری هم با وجود سرماخوردگی شدید، مسئله ای برای همراهی آبی پوشان ندارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ماجرای عجیب تمرینات این روزهای استقلال؛ از آماده سازی با دیکته استراماچونی تا بی نظمی بعضی پیشکسوتان!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای عجیب تمرینات این روزهای استقلال؛ از آماده سازی با دیکته استراماچونی تا بی نظمی بعضی پیشکسوتان!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید