همکاری دوجانبه پدافند غیرعامل و فرهنگستان علوم پزشکی جهت تقویت ساختار های دفاع بیولوژیک کشور

به گزارش وبلاگ درخشان 92، در نشست تخصصی مشترک قرارگاه پدافند زیستی کشور و فرهنگستان علوم پزشکی که با حضور سردار جلالی و سید علیرضا مرندی برگزار شد بر موضوع همکاری دوجانبه پدافند غیرعامل و فرهنگستان علوم پزشکی جهت تقویت ساختار های دفاع بیولوژیک کشور تاکید شد.

همکاری دوجانبه پدافند غیرعامل و فرهنگستان علوم پزشکی جهت تقویت ساختار های دفاع بیولوژیک کشور

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ درخشان 92 به نقل از روابط عمومی سازمان پدافند غیرعامل کشور، نشست تخصصی مشترک قرارگاه پدافند زیستی کشور و فرهنگستان علوم پزشکی با موضوع بررسی پاندمی COVID-2019 با حضور سردار غلامرضا جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، علیرضا مرندی رئیس فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران، سردار مهدی پور جانشین قرارگاه پدافند زیستی کشور و جمعی از کارشناسان برگزار گشت.

در این جلسه سردار جلالی، رئیس سازمان پدافند غیرعامل و فرمانده قرارگاه پدافند زیستی کشور به ارائه گزارشی از اقدامات این قرارگاه پرداخت و گفت: با شیوع ویروس کرونا در کشور چین، اقدامات اولیه در سازمان پدافند غیر عامل کشور نیز با آماده باش کامل قرارگاه پدافند زیستی کشور از اوایل بهمن ماه آغاز شد.

وی ادامه داد: به همین دلیل، نخستین کارگروه های هماهنگی بین دستگاه های متولی بخش بهداشت، سلامت و امداد کشور برگزار گشت و به آن ها اعلام آماده باش شد. همچنین در ادامه، از سوی فرماندهی قرارگاه، اقداماتی که دستگاه های مسئول باید در مرحله پیشگیری انجام می دادند به تمام آن ها ابلاغ شد.

سردار جلالی شرح داد: همچنین اقدامات انجام شده و تصمیمات اتخاذ شده مورد ارزیابی قرار گرفت تا نقاط ضعف و قوت آن معین شود. همچنین پیشنهاداتی جهت ارتقای کیفیت خدمات انجام شده مطرح و ارائه شد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور شرح داد: با توجه به توانمندی ها و تجارب فرهنگستان علوم پزشکی ایران از این نهاد انتظار داریم تا برای توسعه علمی و مبانی دفاع بیولوژیک در بدنه کادر درمانی به میدان بیاید تا مباحث مربوط به دفاع بیولوژیک و ساختار های

مورد نیاز برای کشور سریعتر اجرایی و عملیاتی شود.

در ادامه این جلسه، علیرضا مرندی ضمن قدردانی از برگزاری این جلسه و تشکر از حاضران بر آمادگی کامل فرهنگستان علوم پزشکی برای همکاری در مقابله با بیماری کرونا تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "همکاری دوجانبه پدافند غیرعامل و فرهنگستان علوم پزشکی جهت تقویت ساختار های دفاع بیولوژیک کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری دوجانبه پدافند غیرعامل و فرهنگستان علوم پزشکی جهت تقویت ساختار های دفاع بیولوژیک کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید