چه کسی پیشنهاد تیم ملی را رد می نماید؟ سپاهان یا قلعه نویی؟

به گزارش وبلاگ درخشان 92، به نظر می رسد قلعه نویی تمایل ندارد پیشنهاد حضور در تیم ملی را مستقیما قبول کند تا مورد غضب طرفداران سپاهان قرار نگیرد، شاید هم بخاطر قراردادش. مدیران سپاهان هم حتی اگر یک درصد موافق حضور او در تیم ملی باشند تا به امروز چنین موضعی را اعلام نکرده اند تا گره کور حضور قلعه نویی در تیم ملی پیچیده تر گردد.

چه کسی پیشنهاد تیم ملی را رد می نماید؟ سپاهان یا قلعه نویی؟

به گزارش وبلاگ درخشان 92، بعد از جدایی مارک ویلموتس از تیم ملی فوتبال ایران، همه توجهات به سمت برانکو ایوانکوویچ برای جانشینی او رفت. برانکو که پرسپولیس را در شرایط نه چندان خوبی ترک کرد و بر سر مطالباتش با این باشگاه هنوز مساله دارد، حاضر نشد برای حضور در تیم ملی به پرسپولیس تخفیف دهد و از دستمزدش در تیم ملی هم بکاهد تا اینکه فدراسیون نیز مذاکره با او را بی نتیجه قطع کرد.

بعد از منتفی شدن حضور برانکو، گزینه های داخلی برای راهنمایی تیم ملی مطح شدند. یحیی گل محمدی، علی دایی و امیر قلعه نویی نام های مورد نظر فدراسیون بودند. گل محمدی اما به جای تیم ملی راهی پرسپولیس شد. دایی هم که تا هفته گذشته اصلی ترین گزینه راهنمایی تیم ملی بود بنظر بدلیل بعضی مخالفت ها از نیمکت این تیم دور شد. در این میان فقط قلعه نویی مانده بود و حتی بعضی از مذاکره مجدد با دو مربی خارجی یعنی دراگان اسکوچیچ و دبیاسی ایتالیی خبر دادند. با این حال در روزهای گذشته اخباری که از منابع مختلف شنیده می گردد از احتمال بالای حضور قلعه نویی در تیم ملی خبر می دهند.

اما مساله این جاست که قلعه نویی اکنون در سپاهان و در کورس قهرمانی لیگ برتر است و خودش را برای حضور در لیگ قهرمانان آماده می نماید. سپاهان در فصل های گذشته نتایج خوبی نمی گرفت ولی با آمادن قلعه نویی فصل گذشته نایب قهرمان شد و به لیگ قهرمانان صعود کرد و در این فصل هم از مدعیان لیگ است و همین موضوع کار را برای جدایی قلعه نویی سخت تر نموده است.

نکته مهم این است که به نظر می رسد کسی در این باشگاه دوست ندارد مسئولیت جدایی احتاقتصادی قلعه نویی را بر گردن بگیرد، حتی خود قلعه نویی. هفته گذشته و بعد از بیشتر شدن شایعات حضور قلعه نویی در تیم ملی، حساب توییتر تیم فوتبال سپاهان به نقل از امیر قلعه نویی نوشت: هیچ گونه مذاکره ای برای حضور در تیم ملی انجام نداده ام. تمرکزم تنها به سپاهان و آغاز دور برگشت لیگ است.

با این حال بعد از منتشر شدن این توییت بسیاری اعتقاد داشتند فدراسیون پیشنهاد داده تا قلعه نویی به صورت همزمان در تیم ملی و سپاهان کار کند.

هر چند قلعه نویی هفته قبل مذاکره با تیم ملی را تکذیب نموده بود اما دو شب قبل در نشست خبری پیش از بازی با فولاد بیان کرد که فدراسیون یک بار با او مذاکره نموده است: فدراسیون برای تیم ملی یک بار با من صحبت کرد و با من جلسه گذاشت. این را بدانید که افتخار مجموعه سپاهان است که تا یک سال و نیم گذشته، مربی اش کاندید تیم ملی است. من هم در جواب تیم ملی گفتم، گزینه اول و دوم و سوم من سپاهان است. البته شما هم می دانید تیم ملی شرایطش فرق می نماید و من به آن ها گفتم که باید نظر مجموعه سپاهان را هم بپرسید و آن ها هم حرفه ای گری خود را انجام دادند. من نظر شخصی خود را در این رابطه گفتم و همه فکر و ذهنم سپاهان بوده است.

این صحبت های قلعه نویی نشان داد او با اینکه گزینه های اول تا سومش را سپاهان عنوان نموده اما چون خودش پیشنهاد فدراسیون را رد ننموده پس می توان نتیجه گرفت به حضور در تیم ملی بی تمایل نیست اما او نمی خواست با قبول مستقیم پیشنهاد تیم ملی سپاهان را در نیمه راه رها کند و خشم طرفداران این تیم را برای خودش بخرد. شاید هم تکلیف قراردادش با سپاهان و یا هم قرارداد جدیدش با تیم ملی مانع اعلام نظر قاطع این مربی برای حضور در تیم ملی شده و او به همین دلیل همه چیز را منوط به تصمیم مدیران باشگاه نموده است.

مسعود تابش، مدیرعامل سپاهان نیز در روزهای گذشته بارها به صورت غیر مستقیم نشان داده راضی به جدایی قلعه نویی نیست: اگر منظورش مدیران فدراسیون یا جای دیگر است، به ما ربطی ندارد. اگر منظورش مدیران سپاهان هستند که مدیران باشگاه سپاهان اعم از من و دیگر اعضای هیات مدیره صد درصد مخالفیم. مردم هم نگرانند و حق دارند. با توجه به اینکه اولویت قلعه نویی سپاهان است و با ما قرارداد دارد و باشگاه هم مایل به جداییش نیست، خودش باید تصمیم بگیرد و یک کلمه به فدراسیون بگوید نه.

قلعه نویی با باشگاه سپاهان قرارداد دارد و وقتی مدیران باشگاه با جدایی سرمربی تیم شان مخالف باشند او نمی تواند از این تیم جدا گردد، مگر اینکه بند خاصی در قراردادش وجود داشته باشد. البته می توان این گونه هم برداشت کرد که حتی اگر مدیران سپاهان بنا بر هر دلیلی راضی به جدایی قلعه نویی شوند برای تبعات اداری و اقتصادی آن سعی می نمایند با چنین صحبت هایی مسئولیت جدایی او را از خود دور نمایند.

این روزها نه قلعه نویی تمایل دارد مستقیما پیشنهاد فدراسیون را قبول کند و نه به نظر می رسد که فدراسیون برای راهنمایی تیم ملی گزینه دیگری داشته باشد. با این حال مخالفت مدیران سپاهان که قلعه نویی حضورش را در تیم ملی منوط به تصمیم آن ها دانسته است، کار را پیچیده تر نموده است.

سپاهان از هفته آینده قرار است در لیگ قهرمانان آسیا بازی کند و قطعا جدایی قلعه نویی از این تیم برای مدیرانش منطقی و عقلانی به نظر نمی رسد. پیدا کردن سرمربی ایده ال آن هم در کوران مسابقات بسیار سخت است و حتی در صورت رخ دادن این اتفاق، هماهنگ شدن سرمربی جدید با باشگاه و بازیکنان زمان می برد. زمانی که قطعا به ضرر سپاهان تمام می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چه کسی پیشنهاد تیم ملی را رد می نماید؟ سپاهان یا قلعه نویی؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه کسی پیشنهاد تیم ملی را رد می نماید؟ سپاهان یا قلعه نویی؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید