چگونه آمریکا پیش از دریافت اطلاعات ژنتیکی کرونا تحقیقات واکسن را آغاز کرد؟

به گزارش وبلاگ درخشان 92، چگونه آمریکا قبل از این که چین به توالی ژنی ویروس برسد، تحقیق برای تولید واکسن را شروع کرده است؟

چگونه آمریکا پیش از دریافت اطلاعات ژنتیکی کرونا تحقیقات واکسن را آغاز کرد؟

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ درخشان 92 به نقل از رادیو بین المللی چین، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا دیروز شنبه گفت که آمریکا از 11 ژانویه پژوهش برای تولید واکسن را شروع کرده و امیدوار است تا سرانجام سال به بازار راه یابد.

تاریخ 11 ژانویه بی درنگ توجه مخاطبان را به خود جلب کرده است. این تاریخ نسبت به تاریخ رسمی شیوع ویروس کرونا در آمریکا که اعلام شده دهه دوم مارس بوده، 2 ماه زودتر است. از طرفی چین در 12 ژانویه توالی ژنی ویروس کرونای جدید را با سازمان بهداشت جهانی به اشتراک گذاشت و زنگ هشدار را برای جهان به صدا درآورد.

سؤال این است که چطور آمریکا قبل از این که چین به توالی ژنی ویروس برسد، تحقیق برای تولید واکسن را شروع کرده است؟

از آمریکا به خاطر ناتوانی در پیشگیری و مهار شیوع کروناویروس اکنون به کانون همه گیری کرونا تبدیل شده است. آمریکای ترامپ همواره تقصیر این موضوع را به گردن چین می اندازد و سخنان پوچ و بی معنی مانند نظریه پنهانکاری چین را تبلیغ می کند.

حالا شخص ترامپ از شروع تحقیق برای تولید واکسن در دهه دوم ژانویه خبر می دهد. این نشان می دهد که آمریکا خیلی زودتر از این زمان اطلاعات مربوط به کروناویروس جدید را در دست داشته است. پیام مستتر در این خبر بسیار زیاد است.

خیلی از مردم می پرسند، چطور تحقیق برای تولید واکسن شروع شده اما دولت ایالت متحده آمریکا زودتر از این اقدامی برای پیشگیری از شیوع نکرده است؟

یک کاربر به نام پاملا مِلِنچِن نوشت: فکرش را بکنید! دانشمندان از 11 ژانویه تحقیق برای تولید واکسن را شروع کرده اند؛ لطفا این تاریخ را به خاطر بسپریم.

دانشمندی به نام چارلی ویتیکر گفته: رئیس جمهور گفته دانشمندان از 11 ژانویه تحقیق برای تولید واکسن را شروع کرده اند؛ واقعا جالب است گویا برخی زودتر می دانستند قرار است با چه چیزی روبرو شویم.

کاربریبا نام dgmtick1 نوشته: خیلی بد است که سیاستبازان ماههای دسامبر، ژانویه، فوریه و بیشتر مارس را برای بازی سیاسی هدر دادند؛ آنها حتی کروناویروس جدید را فریبکاری نامیدند؛ ترامپ و سیاستبازانش قتل غیرعمد کرده اند.

ایا آمریکا حقیقت را پنهان کرده یا نه؟ با گذشت زمان، زنجیره شواهد برای افشای حقیقت روز به روز کامل تر می شود.

طبق گزارش رسانه های آمریکا مانند روزنامه پالم بیچ پست، در ماه ژانویه سال جاری در ایالت فلوریدا موارد مشکوک به کرونا شناسایی شد که این زمان نسبت به زمان رسمی اعلام شده اولین مورد قطعی دو ماه زودتر است. طبق داده های این روزنامه که از فرمانداری ایالت کسب کرده، در ماههای ژانویه و فوریه 171 نفر به ابتلای کرونا مشکوک بودند و اولین مورد مشکوک در اول ژانویه شناسایی شد. اما فرمانداری ایالت فلوریدا اطلاعات این 171 مورد مشکوک را در 4 مه از پایگاه رسمی خود حذف کرده است و مقامات وزارت بهداشت و دفتر فرماندار ایالت دلیل حذف را توضیح نداده اند.

پایگاه بیزنیس اینسایدر آمریکا 12 مه در مقاله ای نوشت: امریکا احتمالا از ماه دسامبر ویروس کرونا داشته ولی دولت فدرال در اوایل فقط توجهش را معطوف چین کرده بود که خطای مهلکی بود.

مایکل میلیم، شهردار بلویل نیوجرسی چندی پیش گفت در نوامبر سال گذشته به ویروس کرونا مبتلا شده بود، اما از آنجا که فصل آنفلوانزا بود، پزشکش او را مبتلا به به آنفلوانزا تشخیص داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "چگونه آمریکا پیش از دریافت اطلاعات ژنتیکی کرونا تحقیقات واکسن را آغاز کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه آمریکا پیش از دریافت اطلاعات ژنتیکی کرونا تحقیقات واکسن را آغاز کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید